У сільгосппідприємствах України стрімко зростає поголів'я кіз

16.05.2019 14:20 eye 66
коза

У сільгосппідприємствах України стрімко зростає поголів'я кіз

У сільгосппідприємствах України стрімко зростає поголів'я кіз

В господарствах простих українців з кожним роком зменшується поголів’я кіз, однак у сільгосппідприємствах їх кількість помітно зросла. Про це повідомила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

“Якщо подивитись на тенденцію з 2015 року, то можна відмітити поступове зменшення поголів’я в господарствах населення, і, відповідно, поступове збільшення поголів’я в с/г підприємствах: вже на початок поточного року, за нашою інформацією, на комерційних фермах утримувалось 9.6 тис. голів”, – каже Трофімцева.

“На початок 2018 року в Україні нараховувалось 582.1 тис. голів кіз. Але тут криється велике “але”: з них в сільськогосподарських підприємствах – всього 8.9 тис. голів. На с/г підприємствах було отримано від кіз 1.2 тис. тонн молока в 2018 році, або всього лише 0.05% від усього виробленого молока в Україні.

Завдяки все більшій увазі до даного підсектору тваринництва, поголів’я кіз в деяких областях в нас зростає надзвичайно потужно. Наприклад, в Херсонській області з 2015 року поголів’я кіз в комерційних фермах зросло в 2 рази, в Київській області – на 40%, Львівській – на 14.8%”, – зазначила очільниця аграрного відомства.

“Кози – це цікаво для малих виробників, для створення кооперативів, це прибутково і це, на моє особисте переконання, перспективно з точки зору розвитку сільських територій. Тому що саме виробництво молочної продукції з козячого молока – це крафтовий, нішевий бізнес, який підтягує до себе HoReCa, зелений туризм та інші, не с/г види діяльності в сільській місцевості. Ну і звичайно, експорт”, – говорить Трофімцева.

“На сьогодні держава підтримує козівників в рамках діючих програм, але, на мою думку, недостатньо. В першу чергу, прошу підтримки наших народних депутатів в проходженні ініційованих Мінагро змін до ЗУ “Про державну підтримку сільського господарства України” з тим, щоб внести до об’єктів бюджетної дотації кіз (бо дивним чином вони в цей список не були включені). Тоді козівницькі ферми зможуть отримувати підтримку від нас і на поголів’я кіз, в тому числі, на придбання маточного поголів’я”, – додала голова аграрного відомства.

За матеріалами: Інфоіндустрія

Коментар

Інші новини по темі

паводок
На Закарпатті збитки від паводка для сільського господарства склали 50 млн грн
​За орієнтовними даними збиток від стихії водному господарству склали близько 100 мільйонів гривень, а приватн...
борщовий набір
За місяць в Україні ціна на борщовий набір зросла на чверть
​Голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко повідомив, що ціна борщового набору зрос...
пшениця
З початку червня набуває чинності новий стандарт на пшеницю
​З 10 червня вступає в силу новий стандарт на пшеницю ДСТУ 3768: 2019
хурма
В Україні вивели сорт хурми, яка витримує 40-градусний мороз
​Селекціонер Михайло Зелді з Закарпаття виводить нові сорти хурми
амарант
Україна може стати найбільшим виробником амаранту в світі
Цьому сприяють відповідний температурний режим і хороші грунти
кукурудза
Мінеральні добрива підвищують врожайність кукурудзи на 10-12%
​Підживлення рослин кукурудзи мінеральними добривами дає можливість отримати приріст врожайності на 10-12% і б...