Індія затягує процедуру доступу до свого ринку для постачальників яблука з України

12.01.2019 12:05 eye 53
яблука

Індія затягує процедуру доступу до свого ринку для постачальників яблука з України

Індія затягує процедуру доступу до свого ринку для постачальників яблука з України

Остаточного рішення про постачання все ще немає. Індія затягує технічні процедури надання доступу до свого ринку для постачальників яблука з України. Незважаючи на те, що українська сторона надає всі необхідні документи дуже оперативно, остаточного рішення про постачання все ще немає, хоча попереднє позитивне рішення було прийнято ще на початку жовтня. Про це повідомила прес-служба Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Ми як і раніше не знаємо, коли зможемо відправити перші партії українського яблука на ринок Індії, оскільки у нас поки що немає ніяких точних відповідей хоча-б з орієнтовними датами від офіційних представників Індії з цього приводу», – каже Федір Рибалко, керівник УПОА, – Ми щодня спілкуємося з найбільшими імпортерами яблука з Індії, які очікують наших поставок. Кожен день список індійський компаній, зацікавлених у придбанні нашого яблука, росте, а українські фермери вже зарезервували певні обсяги яблука для цих покупців. Ми дуже сподіваємося, що ми поставимо перші партії ще в цьому сезоні».

Після того, як Індія заборонила імпорт яблук з Китаю, США став ключовим постачальником свіжого десертного яблука на ринок Індії. За даними EastFruit, в сезоні- 2017/18 Індія імпортувала 279 тис. тонн яблука, з яких 55% було завезено з США. Близько 18% яблука або 50 тис.тонн було імпортовано з Чилі, що зробило цю країну другим найбільшим постачальником яблука в Індію. На третьому місці розташувалася Нова Зеландія з 25 тис. тонн або 9% всіх поставок яблука.

Проте, на даний момент існує загроза того, що Індія введе “захисні” мита на імпорт яблука з США у відповідь на введення американцями імпортних мит на сталь з Індії.

На думку аналітиків FAS USDA, імпорт яблука в Індію в сезоні-2018/19 знизиться на 9%, до 230 тис. тонн, а імпорт груш – на 4%, до 14 тис. тонн. USDA також зазначає, що виробництво яблук в Індії виросте в цьому році відразу на 19% через сприятливі погодні умови і складе 2,3 млн.тонн. При цьому більшість яблуневих садів Індії на даний момент застарілі – їм в середньому 30-35 років. Фермери використовують малоефективні технології вирощування, які призводять до низької врожайності і невисокомї якості продукції.

В основному в Індії вирощуються яблука сортів Ред Делішез (Red Delicious), Роял Делішез (Royal Delicious) та Річ Ред (Rich Red). Іншим словами, виробляються переважно червоні сорти яблук, і вирощуються вони в передгір’ях, де клімат дозволяє це робити. Однак ці регіони виробництва знаходяться порівняно далеко від основних центрів споживання, що, в сукупності з низькою продуктивністю, поганою інфраструктурою і дорогою логістикою робить місцеве яблуко не дуже конкурентним.

За матеріалами: agronews

Коментар

Інші новини по темі

аукціон землі
В Україні вперше продали право оренди землі через електронний аукціон
​Білозерська ОТГ, розташована на Черкащині, першою в Україні скористалася електронним аукціоном OpenMarketLand...
велика рогата худоба
В Україні скорочується поголів'я великої рогатої худоби
Поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ) в Україні станом на 1 січня 2019 року становило 3,379 млн голів
соняшник
Мінагрополітики затвердили нову методику польового оцінювання посівів соняшнику і ріпаку
​Методика установлює правила польового оцінювання насіннєвих посівів соняшнику та ріпаку за показниками сортов...
сир з буйволиного молока
На Закарпатті планують виробляти витриманий твердий сир з буйволиного молока
​Ферма «Карпатський буйвол» планує виробництво витриманих твердих сирів з буйволиного молока
овочі
Україна відправляє на експорт в 2 рази менше овочів, ніж імпортує
​За 2018 рік Україна відправила на експорт овочів на суму не більше 40 мільйонів доларів
термінал
У 2019 Нібулон побудує два річкових перевантажувальних терміналу
​СП «Нібулон» планує у 2019-му році побудувати річкові перевантажувальні термінали в Запорізькій і Дніпропетро...