Індія затягує процедуру доступу до свого ринку для постачальників яблука з України

12.01.2019 12:05 eye 121
яблука

Індія затягує процедуру доступу до свого ринку для постачальників яблука з України

Індія затягує процедуру доступу до свого ринку для постачальників яблука з України

Остаточного рішення про постачання все ще немає. Індія затягує технічні процедури надання доступу до свого ринку для постачальників яблука з України. Незважаючи на те, що українська сторона надає всі необхідні документи дуже оперативно, остаточного рішення про постачання все ще немає, хоча попереднє позитивне рішення було прийнято ще на початку жовтня. Про це повідомила прес-служба Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Ми як і раніше не знаємо, коли зможемо відправити перші партії українського яблука на ринок Індії, оскільки у нас поки що немає ніяких точних відповідей хоча-б з орієнтовними датами від офіційних представників Індії з цього приводу», – каже Федір Рибалко, керівник УПОА, – Ми щодня спілкуємося з найбільшими імпортерами яблука з Індії, які очікують наших поставок. Кожен день список індійський компаній, зацікавлених у придбанні нашого яблука, росте, а українські фермери вже зарезервували певні обсяги яблука для цих покупців. Ми дуже сподіваємося, що ми поставимо перші партії ще в цьому сезоні».

Після того, як Індія заборонила імпорт яблук з Китаю, США став ключовим постачальником свіжого десертного яблука на ринок Індії. За даними EastFruit, в сезоні- 2017/18 Індія імпортувала 279 тис. тонн яблука, з яких 55% було завезено з США. Близько 18% яблука або 50 тис.тонн було імпортовано з Чилі, що зробило цю країну другим найбільшим постачальником яблука в Індію. На третьому місці розташувалася Нова Зеландія з 25 тис. тонн або 9% всіх поставок яблука.

Проте, на даний момент існує загроза того, що Індія введе “захисні” мита на імпорт яблука з США у відповідь на введення американцями імпортних мит на сталь з Індії.

На думку аналітиків FAS USDA, імпорт яблука в Індію в сезоні-2018/19 знизиться на 9%, до 230 тис. тонн, а імпорт груш – на 4%, до 14 тис. тонн. USDA також зазначає, що виробництво яблук в Індії виросте в цьому році відразу на 19% через сприятливі погодні умови і складе 2,3 млн.тонн. При цьому більшість яблуневих садів Індії на даний момент застарілі – їм в середньому 30-35 років. Фермери використовують малоефективні технології вирощування, які призводять до низької врожайності і невисокомї якості продукції.

В основному в Індії вирощуються яблука сортів Ред Делішез (Red Delicious), Роял Делішез (Royal Delicious) та Річ Ред (Rich Red). Іншим словами, виробляються переважно червоні сорти яблук, і вирощуються вони в передгір’ях, де клімат дозволяє це робити. Однак ці регіони виробництва знаходяться порівняно далеко від основних центрів споживання, що, в сукупності з низькою продуктивністю, поганою інфраструктурою і дорогою логістикою робить місцеве яблуко не дуже конкурентним.

За матеріалами: agronews

Коментар

Інші новини по темі

запчастини
Які краще вибрати запчастини до сільгосптехніки оригінал або аналог
Ринок запчастин для сільгосптехніки займає приблизно 30% від об’єму продажів техніки
кредит
В Україні ЄБРР і ЄС будуть кредитувати малий і середній бізнес
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) спільно з Європейським союзом запустив кредитну лінію EU4Bus...
органіка
Основні ризики органічного землеробств
​Засновник сімейної ферми «Світовоч» Андрій Марченко, який вирощує органічні овочі на продаж з 2004 року назва...
пшениця
Квоти на експорт української продовольчої пшениці практично вичерпані
​В рамках виконання Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного учасниками українського ринку, Україна з поча...
інвестиції
Список країн, що інвестують в аграрний сектор України
В аграрний сектор України найбільше прямих інвестицій надходить з Кіпру, Британських Віргінських островів, з Н...
лавандове поле
На еко-фермі Київщини вирощують лаванду та ягоди
​Еко-ферму у селі Димер Київської області, заснувало молоде подружжя Олександра та Мирослави Мостепанюк. Ферме...